Power Plate

Power Plate® je přístroj pracující na principu tříprostorové vibrační technologie™ Využívá přirozené odezvy organismu na 3D vibrace. Zemská gravitace je tou silou, která přidává zátěž lidskému organismu, v každém okamžiku, každý den, při každém pohybu.

Power Plate

Účinky:

1. „Anti-aging“ efekt neboli zpomalení stárnutí

Cvičení na Power Plate® přispívá k mladistvějšímu pocitu díky nárůstu hladiny serotoninu v krvi i vyplavení endorfinů po cvičení s vyvoláním „pocitu spokojenosti“. Nejen hormonální změny, ale i svalová síla a produkce kolagenu je významně ovlivněna cvičením na přístroji. Provedené studie navrhují trénink na Power Plate® jako potenciální prevenci nebo dokonce metodu k zastavení ztráty kosterní svalové hmoty ve stáří. Dle dalších prací zvyšuje nejen sílu svalů, ale také zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu v kloubech.

2. Zmírnění celulitidy a tvarování postavy

Stimulace produkce kolagenu, který je zodpovědný za pružnější a hladší pokožku a tím krásnější vzhled spolu s rychlejším odplavením toxických produktů díky vyššímu prokrvení, má za následek výrazné snížení projevů celulitidy. Tento fakt je potvrzen ve studii Kliniky Sanaderm v Německu.

3. Zvýšení hustoty kostní tkáně

Acceleration Training™ pomáhá bojovat s příznaky osteoporózy tím, že stimuluje zvýšení hustoty kostní tkáně. Tato velmi významná vlastnost především pro ženy po menopauze byla potvrzena studií.

4. Relaxace – využití v podobě masážního přístroje

Stroje Power Plate® dokáží pasivně pracovat se všemi svalovými skupinami těla. Významně zlepšují krevní oběh a okysličování krve, což vede ke snižování hladiny toxinů v těle. Jak již bylo uvedeno výše, snižují stres snížením hladiny kortisolu v krvi, zvýšením hladiny serotoninu a vyplavením endorfinů. Tyto vlastnosti významně přispívají k dosažení plného lázeňského zážitku a předurčují využití vibrační technologie i do zařízení typu spa či wellness.

5. Sportovní trénink – zvýšení svalové síly, výbušnosti a odrazových schopností

Špičkoví sportovci neustále hledají způsoby, jak lépe trénovat vlastní tělo a získat výhodu oproti ostatním. Vzhledem k tomu, že vibrace stimulují rychlá svalová vlákna, získávají sportovci, kteří Power Plate® používají dlouhodobě, výrazný nárůst výbušné neboli explozivní svalové síly, motorických schopností, vytrvalosti a celkové pohyblivosti. Tyto fakta potvrzují studie dokumentující zlepšení sprinterské výkonnosti či zlepšení skoku do výšky.

6. Rehabilitace – zrychlení hojení a rekonvalescence po úrazu

Komplexních účinků je samozřejmě vhodné využít v rámci rehabilitace, a to jak pro zrychlení regenerace po fyzickém výkonu, tak i akceleraci hojení a rekonvalescence po úrazu. I tyto efekty jsou zdokumentovány v podobě studií, které jsou zaměřeny na nejproblematičtější kloub sportovců – koleno.

7. Zlepšení rovnováhy a koordinace

Je dobře známo, že lidem trpícím roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, artrózou, diabetem, osteoporózou velmi prospívá fyzická aktivita. Tito lidé však nejsou schopni často a efektivně cvičit. Cvičení na Power Plate® může zmírnit symptomy onemocnění a zlepšit kvalitu života.

8. Golf - golfový trénink

Trenéři golfu využívají stroje Power Plate® pro své klienty pro zlepšení síly, výdrže, pohyblivosti a celkové koordinace – což jsou všechno zásadní prvky úspěchu na golfovém hřišti. Díky vyšší stimulaci svalových vláken a percepčního systému je možno se nové pohyby a jejich vzorce naučit v kratším čase

Jak to funguje?

Prostřednictvím cvičení Acceleration Training™ na stroji Power Plate® se tělo cítí jakoby „vážilo“ víc díky zrychlení způsobeném vibracemi. Svalové stahy musí reagovat ve všech třech směrech neboli přesně dle potřeb fungování lidského těla. Výsledkem je výrazné zlepšení síly a výkonu v kratším čase - Acceleration Training™. Jde o zvrat v kondičním cvičení, protože umožňuje optimálně zatěžovat lidský organismus a přitom minimalizovat nadměrné nárazy, dopady a zatížení.

AKCE

K LYMFODRENÁŽI CVIČENÍ S TRENÉREM ZDARMA

K LYMFODRENÁŽI CVIČENÍ S TRENÉREM ZDARMA

V červenci a srpnu můžete VÝHODNĚ využít kombinaci, která Vás pomůže zbavit zadržované vody, a tím... Více...

K NÁKUPU KREDITU na POWER PLATE DÁREK

K NÁKUPU KREDITU na POWER PLATE DÁREK

Budete-li si vkládat kredit na POWER PLATE během letních prázdnin jednorázově nad 2.500Kč,... Více...

NOVINKY

Věděli jste, že na PowerPlatu cvičí i Sharon Stone

3.12.2017

Věděli jste, že na PowerPlatu cvičí i Sharon Stone

Mezi příznivce tréninku na Power Plate patří i již 59 letá STAR první velikosti: Sharon Stone. O... Více...

Power Plate on the Rocks

29.6.2017

Power Plate on the Rocks

Jennifer Lopez a Dwayne "The Rock" Johnson | Na tréninku byl na Power Platu zastižen také nejlépe... Více...

Facebook Jsme na
Facebooku

www.powerplatestudio.eu

+ 420 728 007 007

recepce-ZAVINOVADLO:powerplatestudio.eu

Pod Všemi svatými 48
301 00 Plzeň

design by AG25 s.r.o.